wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone płoty z drewna w mgnieniu oka się psują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od właściwego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz ozdoby płotów z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz